Poznawaj nowe osoby, a Twój biznes rozkwitnie!

Jak zdobywać klientów? Przez polecenia!

jak pozyskac nowego kleinta polecenia– Dzień dobry panu! Jak zdrowie? Coś pan dziś markotny?

– A wie pani, taki kłopot mam… Otwieramy nowy oddział i nawalił nam wykonawca. Szukam na gwałt malarza, hydraulika, złotej raczki. Nie zna pani nikogo takiego?

– A wie pan, przychodzi do mnie taki pan, on ma firmę remontową. I dobrze robi, bo u mnie robili kuchnię i łazienkę. Czysto, szybko i solidnie. W telefonie mam numer – chce pan?I w ten sposób pani sprzedająca w sklepie spożywczym przyprowadziła firmie remontowej nowego klienta.

Czasem obawiamy się opowiedzieć wszystkim, czym się zajmujemy zawodowo – czy to z fałszywej dumy, wstydu czy niechęci do mieszania kontaktów biznesowych z prywatnymi. Niektórzy z nas zastanawiają się wręcz, czy to wypada i na wszelki wypadek selekcjonują osoby, którym dają swoje wizytówki.  Ale jak widać z powyższego przykładu – niesłusznie.

Mówi się, że aby biznes się rozkręcił, potrzeba 2 lata. Ten czas potrzebny jest na to, by zaczęła działać sieć. Czyli o moich usługach i produktach mówię już nie tylko ja i moi znajomi, ale także znajomi znajomych i znajomi znajomych znajomych.

Oczywiście ten czas można skrócić, i to nawet bardzo, dzięki marketingowi, ale tak czy siak, renoma zawsze jest potrzebna. Nic tak nie działa, jak poczta pantoflowa i rekomendacje zadowolonych klientów.

Każdy kontakt jest wartościowy. To ludzie łączą nas z innymi ludźmi.

  • Jakie działania są uwzględnione w Twoim kalendarzu marketingowym i e-marketingowym?
  • Ilu nowym osobom powiedziałeś dzisiaj, czym się zajmujesz?
Anna Sawczuk – projektowanie firmowych stron internetowych

pomoc-pozycjonowanie-firma-profesjonalna-doradca-biznesu-marketing-internetowytworzenie-stron-internetowych-pomoc-marketing-internetowy-wwwpisanie-artykulow-copywriting-na-strone-www-internetowa-blogpozycjonowanie=strony-www-internetowej-google-firmowa-marketing
media-spolecznosciowe-facebook-prowadzenie-funpage-unternetowy-marketingmarketing-internetowy-stron-www-pozycjonowanie-goolge-pierwsze-miejsce-wysokostala-wspolpraca-biznesowa-pozycjonowanie-marketing-internetowypomoc-pozycjonowanie-firma-profesjonalna-doradca-biznesu-marketing-internetowy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *