Jak strona internetowa może pozyskać klientów dla mojego biznesu?

Pytania do twórcy stron internetowych:

I klienci naprawdę sami  dzwonią i się chcą umawiać i kupować?!

strona-internetowa-klienci-internet-doradca-biznesu-online-strona-www-internetowa-sklep-pomoc-pozyskiwanie-sprzedaz
Tytułowe pytanie zadawano mi już wiele razy i za każdym razem, nawet jak wytłumaczę mechanizm pozyskiwania klientów przez stronę internetową, to rozmówca się dziwi, że to może tak działać :-)Ale działa, i to jak!

Już Ci mówię, co robię.W budowaniu stron internetowych mam 18-letnie doświadczenie. Naprawdę! Sama się dziwię, ale zaczynałam w XX wieku:-)
Robię strony głównie dla osób, które świadczą usługi – dla lekarzy, architektów, doradców, krawcowych i innych ekspertów.
Łatwiej jest mi sprzedać wiedzę i doświadczenie eksperta, który ma twarz i osobowość, niż produkt, np, garnki, które są sprzedawane także przez konkurencję.

A zaczęło się od chęci posiadania strony www dla mojej firmy szkoleniowej.

Zatrudniłam grafika i informatyka, żeby strona firmowa wyglądała profesjonalnie, ale nie przewidziałam konfliktów w tym małym zespole. W rezultacie zostałam z na wpół zrobioną stroną i postanowiłam ją dokończyć. Nie przewidziałam też niestety, że to trudne – wtedy nie było gotowych szablonów, trzeba było się nauczyć HTMLa. No, ale że wszystko jest dla ludzi, nauczyłam się i strona powstała, potem zresztą kilkukrotnie ją przebudowywałam. i zaczęłam się wciągać w świat internetowy.

Nie pochłonął mnie jednakże bez reszty, bo dalej pracowałam jako doradca zawodowy. Przychodziły do mnie osoby, które rezygnowały z pracy w korporacji i chciały mieć własną firmę, a wraz z nią  – stronę internetową. Pomagałam im więc  zaistnieć jako firmy i jako strony w sieci.

Od tego czasu zmieniło się wszystko – jest dużo łatwiej, bo technika poszła do przodu – nie zmienił się tylko schemat zdobywania klientów przez internet.

Profesjonalna strona internetowa działa tak:

profesjonalna-strona-internetowa-www-projektant-wykonawca-google-wysoko
Nie do końca jasne? Już tłumaczę:

Gdy klient szuka rozwiązania swojego problemu, wpisuje w Google np:

doradca zawodowy Warszawa.

Jeśli masz dobrze zrobiona stronę internetową, to klient znajdzie Twoja stronę. Dobrze zrobiona strona internetowa to podstawa – na pewno znasz osoby, które mają strony www, ale nikt na nie nie wchodzi, a tym bardziej nie kupuje. Po prostu nie są dobrze wypozycjonowane – a pozycjonowanie zaczyna się już na etapie konstruowania strony internetowej.

No dobrze, a czym się charakteryzuje taka dobrze zrobiona strona internetowa?

Tym, że działa automatycznie. No, prawie – ciągle się coś zmienia, więc trzeba jej pilnować i w razie potrzeby reagować :-)

Jeśli już klient trafi na Twoja stronę, to Twoja strona internetowa automatycznie Go przekona do Twoich usług.

Jak?
Na stronie jest miejsce na:

 • odpowiedzi na pytania klientów
 • rekomendacje, czyli opinie klientów.
 • zadawanie pytań
 • przyciągające oko obrazki
 • ciekawe filmy
 • wywiady z Tobą
 • informacje o ekspercie (przypominam – ekspert to osoba, która na dany temat ma większe doświadczenie niż jego/jej klienci). Na przykład kobieta, która urodziła dziecko, jest ekspertem dla tej, która ma to jeszcze przed sobą :-)

To wszystko ma być powiązane w strawny sposób – klient nie ogląda strony tak, jak Ty, emocjonalnie zaangażowany właściciel!

Celem strony jest więc:
 • bycie centrum, w którym można Cię spotkać
 • udzielanie oczekiwanych informacji
 • wzbudzanie zaufanie do Ciebie
 • zachęcanie do kontaktu
Czy Twoja strona internetowa już przynosi Ci tylu dobrych klientów, ilu chcesz mieć?

pomoc-pozycjonowanie-firma-profesjonalna-doradca-biznesu-marketing-internetowytworzenie-stron-internetowych-pomoc-marketing-internetowy-wwwpisanie-artykulow-copywriting-na-strone-www-internetowa-blogpozycjonowanie=strony-www-internetowej-google-firmowa-marketing
media-spolecznosciowe-facebook-prowadzenie-funpage-unternetowy-marketingmarketing-internetowy-stron-www-pozycjonowanie-goolge-pierwsze-miejsce-wysokostala-wspolpraca-biznesowa-pozycjonowanie-marketing-internetowypomoc-pozycjonowanie-firma-profesjonalna-doradca-biznesu-marketing-internetowy

 

2 myśli nt. „Jak strona internetowa może pozyskać klientów dla mojego biznesu?

 1. Pingback: Rozwój małej firmy krok po kroku

 2. Pingback: Rozwój małej firmy | Rozwój małej firmy krok po kroku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *