Założyłem firmę, klientów na razie brak… Co robić?

 Jak pozyskać klientów z Internetu?

pozycjonowanie-skuteczne-klienci-strona-www-tworzenie-social-media-facebook-

Jeśli Twoja firma już działa, a klientów brak lub masz ich za mało, zastanów się, jak Twoja firma jest przez nich postrzegana na rynku?

Jeśli mam o Tobie i Twojej ofercie szczątkowe informacje, to dla mnie to za mało, by podjąć decyzje o zostaniu Twoim klientem, o oddaniu Ci moich pieniędzy.

Mam tu na myśli fakt, że:

 • chociaż Twoje usługi czy produkty są BARDZO potrzebne i ludzie ich poszukują
 • to nie wiedzą, kogo wybrać i bardzo często idą za radą przyjaciół i znajomych zadając im bardzo proste pytanie: Szukam … (np.biura rachunkowego dla małej firmy, szewca, doradcy finansowego), kogo polecasz, jeśli chodzi o takie usługi?
 • jeśli nie ma o Tobie i Twoich usługach informacji w Internecie, to ludziom zostaje jedno: pytać znajomych
 • I teraz mam pytanie: czy masz takie osoby, które Cię polecają innym? Czy znają Cię osoby, które mają zostać Twoimi klientami?

Może do tej pory nie miałaś czasu na marketing własnej osoby i świadczonych przez Ciebie usług, bo skupiałaś się na uczciwej pracy – ale bez rozpowszechnienia informacji o sobie, swoim stylu pracy i nawet sposobu postrzegania świata jesteś jedną z wielu firm, bez marki i zaufania kandydatów na klientów.

Kandydatów na klientów musi być zawsze więcej niż tych, którzy Ci zaufają i powierzą swój los w Twoje ręce. Dlatego jestem przeciwna zakładaniu firmy, jeśli się nie ma umówionych klientów.

Proces zaistnienia firmy w świadomości klientów trwa do roku, jeśli są prowadzone działania marketingowe (mówię tu o małej firmie, nie o koncernie, który może przeznaczyć miliony na reklamę i zaistnieć szybciej). Właściwie dopiero po roku prowadzenia kampanii wokół usług warto firmę zarejestrować i zacząć działać.

A ile Ty przeznaczyłaś czasu na marketing i jak to robiłeś?

Jeśli firma jest już założona i ponosisz w związku z tym koszty, musisz się spieszyć.

Na początek proponuję:

1. Wyspecjalizować się.

 1. Jaki lubisz typ klienta?
 2. Kto to jest?
 3. Ile u Ciebie zostawia pieniędzy?
 4. Kogo  chciałabyś najbardziej obsługiwać?
 5. Dlaczego do Ciebie przychodzi?

Na razie, kiedy klientów masz mało, bierz oczywiście wszystko, choć w granicach rozsądku. Ale stopniowo MUSISZ się skupić na swojej grupie docelowej, by przyciągać marketingiem, produktem i usługą tych, na których najbardziej Ci zależy. Zrobisz sobie olbrzymi PR w dobrym kierunku, a inni klienci i tak przyjdą.

Poczytaj tutaj: Od czego zacząć założenie własnej firmy?

2. Umieść o sobie informacje w Internecie.

Załóż stronę internetową i edukuj swoich klientów. Skupiaj takich, którzy docenią Ciebie, Twoją wiedzę i umiejętności.

Pokazuj:

 • jak Ty rozumiesz swoja rolę pomocy klientowi w jego firmie,
 • korzyści, jakie będzie miał ze współpracy akurat z Tobą, a nie z kimś innym.

3. Jaka jest Twoja Unikalna Propozycja Sprzedaży?

 • Innymi słowy, co wyróżnia Twoją usługę spośród konkurencji?
 • Czym odróżniasz się od innych?
 • Dlaczego tak jest lepiej?

PODSUMOWANIE:

Ludziom zajmie trochę czasu, zanim Cię poznają i Ci zaufają. Pomóż im szybciej zebrać takie informacje o Tobie, jakie ich interesują!

pomoc-pozycjonowanie-firma-profesjonalna-doradca-biznesu-marketing-internetowytworzenie-stron-internetowych-pomoc-marketing-internetowy-wwwpisanie-artykulow-copywriting-na-strone-www-internetowa-blogpozycjonowanie=strony-www-internetowej-google-firmowa-marketing
media-spolecznosciowe-facebook-prowadzenie-funpage-unternetowy-marketingmarketing-internetowy-stron-www-pozycjonowanie-goolge-pierwsze-miejsce-wysokostala-wspolpraca-biznesowa-pozycjonowanie-marketing-internetowypomoc-pozycjonowanie-firma-profesjonalna-doradca-biznesu-marketing-internetowy

 

Jedna myśl nt. „Założyłem firmę, klientów na razie brak… Co robić?

 1. Ja po roku działalności mojej firmy zaczęłam się zastanawiać, czy nie odpuścić sobie dalszej walki. Przypadkiem trafiłam na stronę odkryjfirme.pl i stwierdziłam,że spróbuje. Wykupiłam abonament i bardzo szybko zaczęły spływać do mnie zapytania dotyczące moich usług . Teraz mam mnóstwo zleceń na tłumaczenie tekstów i jestem w końcu szczęśliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *