Jak zdobyć stałe miejsce na I stronie w Google – 10 kroków

Pytania do projektanta stron internetowych i pozycjonera:

pozyskiwanie-klientow-przez-internet-e-marketing-reklama-firmy-internet-pozycjonowanie-strony-www-firmowa-profesjonalna-uslugi-informatyczneJak to robisz, że Twoje strony (sprawdzałam w portfolio) są na I stronie w Google? Wiem, że na to nie ma pewnie jednej odpowiedzi, i że będziesz zdradzać tajniki warsztatu, ale może tak pokrótce? Justyna z Bytomia

Pozycjoner stron www odpowiada:

Jeśli chcesz samodzielnie wypromować swoją stronę, to jest to ciągle jeszcze możliwe, chociaż sposoby się stale zmieniają i są coraz bardziej wyrafinowane.

Są różne sposoby wpływania na pozycję w Google – ja stosuję kilkanaście – kilkadziesiąt z nich w zależności od potrzeb. Gdy jest większa konkurencja w reklamowanej branży, to oczywiście więcej sposobów niż mniej :-)

Na pewno żeby być na pierwszej stronie w Google, trzeba:

  1. Mieć stronę internetową. Już na etapie tworzenia strony www, która przynosi Ci klientów z Internetu, można zadbać o to, by strona internetowa pozycjonowała się lepiej, niż konkurencji. Zależy to i od układu strony jak i  domeny, wybranego tła, szybkości serwera czy nagłówka.
  2. Wybrać klientów. Internet i strony internetowe są coraz bardziej wyspecjalizowane – klienci mają do wyboru wiele propozycji i żeby skorzystać z Twojej oferty muszą być przekonani, że jest dla nich najlepszą, a Ty rozumiesz ich jak nikt inny. Osiągniesz to dopasowując język i wygląd strony do osób, których chcesz pozyskać.
  3. Poznać klientów. Jeśli już masz wybraną grupę osób, do której chcesz trafić, nie polegaj tylko na swojej ocenie ich możliwości i zainteresowań. Spraw, żeby  zadawali Ci pytania, a Twoja oferta rozwiązywała ich żywotne problemy.
  4. Dobrać słowa kluczowe. Czyli takie, które osoby z Twojej grupy docelowej wpisują w wyszukiwarkę, jeśli chcą znaleźć usługi takie, jak Twoje.
  5. Dawać rozwiązania. Jeśli zawartość strony www nie jest ciekawa, to Twój potencjalny klient z niej jak najszybciej ucieka. Ale jeśli odpowiesz mu wyczerpująco albo zaciekawisz go na tyle, że skorzysta z Twojej propozycji – wygrałeś!
  6. Zaciekawiać. Obrazki, filmy, zdjęcia, teksty  przykuwać uwagę klienta lub nie. Twoje mają przyciągać wzrok.
  7. Dać się poznać. Zbyt wiele jest stron doskonale anonimowych – nie wiadomo, kto za nimi się ukrywa. Artykuły, zdjęcia, filmy pokazujące Ciebie przysporzą Ci odwiedzających, co z kolei wpłynie na Twoja pozycję w Google.
  8. Budzić zaufanie.  Jeśli już dałeś się poznać, to zadbaj, by dobre pierwsze wrażenie zostało utrzymane. Dotrzymuj słowa i bądź miły w realu.
  9. Stosować SEO. Nie ma tu miejsca na wymienianie różnych pozycjonerskich sztuczek, ale podpowiem, że ważne jest używanie na stronie słów kluczowych.
  10. Pisać artykuły. Roboty Google żywią się tekstem – jeśli na Twojej stronie miesiącami nic się nie dzieje, nie ma nowych treści, to roboty Google przestają Twoją firmową stronę www odwiedzać  i Twoja pozycja w wyszukiwarce nie jest tak dobra, jak mogłaby być. Dbaj więc o czytelnika i roboty i karm je systematycznie treścią.
Sposobów na zdobycie wysokiej pozycji w Google  jest o wiele więcej, ale już zastosowanie się do tych reguł sprawi, że Twoja pozycja w Google przesunie się w górę :-)

pomoc-pozycjonowanie-firma-profesjonalna-doradca-biznesu-marketing-internetowytworzenie-stron-internetowych-pomoc-marketing-internetowy-wwwpisanie-artykulow-copywriting-na-strone-www-internetowa-blogpozycjonowanie=strony-www-internetowej-google-firmowa-marketing
media-spolecznosciowe-facebook-prowadzenie-funpage-unternetowy-marketingmarketing-internetowy-stron-www-pozycjonowanie-goolge-pierwsze-miejsce-wysokostala-wspolpraca-biznesowa-pozycjonowanie-marketing-internetowypomoc-pozycjonowanie-firma-profesjonalna-doradca-biznesu-marketing-internetowy

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *