Firma na autopilocie

System pozyskiwania klientów z Internetu

skąd wziac klientaSporo osób mnie pyta, jak działa System Automatycznego Pozyskiwania Klientów.

 • Czy rzeczywiście klienci sami znajdą moją firmę w internecie i złożą zamówienie?
 • Jak to zrobić, żeby w Internecie trafiali właśnie na moją ofertę, jak się wyróżnić spośród konkurencji?
 • Co jest do tego potrzebne – czy tylko strona internetowa?
Tak, klienci sami trafią na stronę Twojej firmy – oczywiście pod warunkiem, że ja odpowiednio przygotujesz pod pozycjonowanie i znajdą na Twojej stronie to, czego szukają. I ważne, żeby trafiali na nią z różnych miejsc – także spoza internetu. To będzie takie Twoje centrum zwiadowcze :-). I żeby z niej zaraz nie uciekali. I żeby kupowali. I… Tych warunków, żeby strona działała tak, jak chcesz, jest około 10 i wszystkie muszą być spełnione.
.
Jak się wyróżnić spośród konkurencji – to łatwe, bo wystarczy tylko dowiedzieć się, czego chcą Twoi klienci i im to dać. Ale żeby to nie było takie proste, klienci często mówią co innego, a co innego kupują (albo nie kupują). Dlatego warto się MAKSYMALNIE wyróżnić spośród konkurencji, nie dzielić z nimi rynku, tylko zaproponować coś zupełnie innego – i za inną cenę.
.
System to system, czyli skomplikowany mechanizm złożony z kilku innych. Nie wystarczy tylko strona internetowa, szczególnie jeśli masz na myśli zwykłą, informacyjną stronę internetową swojej firmy, która nie przekonuje nawet do kontaktu z firmą, a co dopiero mówić o składaniu zamówienia.
.
Co jest Ci potrzebne?
.
1. Ruch na stronie – zainteresowane osoby mają trafiać właśnie na Twoje strony. Czy wiesz, jakim sposobem klienci trafiają  do Ciebie?
.
2. Strona, rzeczywiście – ale nie taka, jaka się uważa za „stronę firmową”. To raczej strona z ofertą pokazująca, dlaczego warto kupić od Ciebie.
.
3. System przekonywania klienta do zakupu. Rzadko kto kupuje zaraz po natknięciu się na stronę z oferta, większość z nas woli te oferty porównać z konkurencją, przespać się z decyzją itd. Dlatego warto dyskretnie towarzyszyć klientowi w podejmowaniu tej decyzji :-)

pomoc-pozycjonowanie-firma-profesjonalna-doradca-biznesu-marketing-internetowytworzenie-stron-internetowych-pomoc-marketing-internetowy-wwwpisanie-artykulow-copywriting-na-strone-www-internetowa-blogpozycjonowanie=strony-www-internetowej-google-firmowa-marketing
media-spolecznosciowe-facebook-prowadzenie-funpage-unternetowy-marketingmarketing-internetowy-stron-www-pozycjonowanie-goolge-pierwsze-miejsce-wysokostala-wspolpraca-biznesowa-pozycjonowanie-marketing-internetowypomoc-pozycjonowanie-firma-profesjonalna-doradca-biznesu-marketing-internetowy

 

4 myśli nt. „Firma na autopilocie

  • W zasadzie to wielu fryzjerów, manikiurzystek takich stron wwww w ogóle nie potrzebuje. Tam najlepszą reklamą są ‚plotki’ zadowolonych klientów. Oczywiście, można komuś nakręcić marketing, ale będzie to w 90% skazane na porażkę.

   • Jeśli ich sposób na firmę polega na siedzeniu i czekaniu na klienta, który mieszka w okolicy, to być może mogą się bez strony obejść.
    Jeśli jednak chcą się uniezależnić od kaprysu okolicznych klientów, to nie tylko strona, ale i cały system z programami przyciągania, przekonywania, pozyskiwania informacji jest im NIEZBĘDNY. Wtedy będą systematyczne zyski niezależnie od tego, czy klient przyjdzie, czy nie. I o to chodzi!

 1. Aniu stało się coś nieprawdopodobnego ! chciałam się z Tobą tym podzielić :)
  dla ciekawości weszłam sobie w statystyki to myślałam ze się coś popsuło ! wczoraj miałam 228 odwiedzin ;ooo szok :) normalnie jak Ci pisałam 20-30 to jest bardzo fajnie
  no jestem pozytywnie zaskoczona ! Majka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *